PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31652}

Szepty i krzyki

Viskningar och rop
7,8 12 747
ocen
7,8 10 1 12747
7,6 17
ocen krytyków
Szepty i krzyki
powrót do forum filmu Szepty i krzyki

ale dał temat pracy Freud'owi. O nudzie i egoizmie. Raczej dla tych co potrafią się tym
zainteresować na 1,5h, bądź mają wspólny element z którąkolwiek z bohaterek. Nie jest to
kino akcji ;)

ocenił(a) film na 10
kult_urka

Freud umarł jakieś 40 lat przed powstaniem filmu
o nudzie i egoizmie - chyba posługujesz się jakimś skrótem myślowym

caligulaam

problem w ramach zainteresowań F., a nie film inspiracją ;). Nuda i egoizm- skrót : jako przyczyny, przebieg i efekt :]

ocenił(a) film na 10
kult_urka

bédę się czepiać dalej
po pierwsze chyba mieszasz własne odczucia podczas oglądania filmu - nuda
z jego tematyką (wg Ciebie ) egoizm
nawet jeśli tematem jest egoizm - to problem wg mnie bardziej aktualny w naszym indywidualistycznym zachodnim społeczeństwie
nie sądzisz ?
no chyba, że zakładasz, że problem wyłącznie w ramach zainteresowań S. Freuda we własnej osobie - wtedy rzeczywiście mało aktualny

caligulaam

Mieszanie własnych odczuć z przedmiotem i jego znaczeniem to podstawa...tj. element (jeden z wielu) hermeneutyki. Po co niby mam docierać do 'STOPIENIA HORYZONTÓW MYŚLOWYCH"(jak to patetycznie brzmi...aż słyszę chóralną muzykę)?
Nuda i egoizm jako elementy psychozy, melancholii... dodałabym trzeci element,ale na forum o filmach sobie daruję.
Bardziej aktualny od czego? Egoizm jest ok, aczkolwiek wolę egotyzm ;). Ostatniego zdania nie rozumiem. Żyję,więc wszystko co dotyczy mnie jest aktualne dla mnie. Nie wiem co to ma do moich wypowiedzi. Nie miały nic ze mną wspólnego. Zresztą... moja 'sobczość' zakłada, że komentarz też dla siebie wystawiam... trochę pokrętne,ale znaleźć łatwo własny odbiór jak zapomnę film. I więcej rozwijać skrótów nie wymagaj ;P

ocenił(a) film na 10
kult_urka

Chyba "stopnia" nie "stopienia"?

pnkkworker

w tym przypadku 'stopienia' ... chodzi o 'zlanie się' punktów widzenia,wypośrodkowanie, etc... jak zwał, tak zwał

ocenił(a) film na 5
caligulaam

Nie wydaje mi się, żeby to były tylko "własne" odczucia. Kilka razy w filmie pojęcie nudy było zaakcentowane tak wyraźnie, że ciężko powiedzieć, że między innymi, nie o tym był ten film. To samo z egoizmem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones