PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=836}
7,6 520 594
oceny
7,6 10 1 520594
8,4 46
ocen krytyków
American Beauty
powrót do forum filmu American Beauty

Cruise & Kidman >>> Spacey & Bening

Oscary do dno!

jankotelegazeta23 - nie wypowiadaj się w tym temacie puki nie obejrzysz filmu Kubricka

ocenił(a) film na 10

"jankotelegazeta23 - nie wypowiadaj się w tym temacie puki nie obejrzysz filmu Kubricka "
jestem sławny na tym forum :)

co do filmu nie widziałem ale się wypowiem,
więc znając Stana pewnie stworzył coś lepszego od AB, jednak nie zmienia to jednak faktu, że film Mendesa jest arcydziełem

poza tym skoro z Ciebie taki znawca Kubricka many, to czemu twierdzisz że:
Szeregowiec Srajan >>>Full Metal Jacket, co jest totalną bzdurą?

PS. Od Kevina nikt lepszej kreacji w tym roku stworzyć nie mógł więc to porównanie nietrafione.

użytkownik usunięty
jankotelegazeta23

film Mendesa żadnym arcydziełem nie jest i nie ma do tego większych podstaw aby tak było.

FMJ - tu akurat Kubrick się popisał, poszedł za modą i nakręcił film o wojnie Wietnamie jakich wtedy powstawało wiele, pretensjonalny gniot i nic więcej, nijak ma się zrealizowanego z rozmachem Rajjana. Generalnie Kubrick wielkim reżyserem był, o czym świadczy fakt iż na sam koniec kariery nakręcił swój najwybitniejszy filmy film. Oczywiście wcześniej tez kręcił świetne filmy Spartakus, Dr Strangelove, Pomarańcza... jednak FMJ to obok Odysei jego najbardziej przereklamowane ''dzieło''

PS. Radze ci się zapoznać z takimi filmami jak Informator czy Huragan.

ocenił(a) film na 10

jest, tylko jak zwykle nie potrafisz tego docenić i szukasz bzdurnych podtekstów w stylu "tandetnych płatków róży"

Kubrick nakręcił jeden z najlepszych filmów wojennych, a nie jakiegoś patetycznego Srajana, pierwsza część nawet nie dotyczy wojny w Wietnamie, a w drugiej świetnie tę wojnę zobrazował, to że dla Ciebie liczą się tylko nowatorskie pomysły nie znaczy ze te powielane są złe

Denzel zagrał świetnie, ale to nie ten talent co Kevin. W Informatorze Al do spółki z Plummerem rozsmarowali pewnie krowe po ścianie.

użytkownik usunięty
jankotelegazeta23

Nie ma co się na siłę doszukiwać w filmie arcydzieła, którego tak na prawdę nie ma. AB to całkiem niezła obyczajówka ze świetnymi zdjęciami oraz dobrym aktorstwem i nic poza tym, jest ot porostu dobry film, żadne arcydzieło.

''Denzel zagrał świetnie, ale to nie ten talent co Kevin. W Informatorze Al do spółki z Plummerem rozsmarowali pewnie krowe po ścianie''

HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA Posrałem się ze śmiech jak to przeczytałem.
Denzel jest o wiele lepszym aktorem niż Spacej: Hwała, Malcolm X, Huragan, Dzień próby, wszystkie role świetne, wszystkie Oscarowe. Co do Informatora to Plummer bezpłciowy, niczym specjalnym się nie wyróżnił, Pacino to sam, zagrał tak jak w wielu innych filmach natomiast Krowa miał z nich wszystkich najbardziej skomplikowaną i najbardziej dramatyczną role do odegrania i wywiązał się z tego w 100%.

ocenił(a) film na 10

Chciałeś powiedzieć znakomita obyczajówka za znakomitymi zdjęciami i znakomitym aktorstwem. Dobry może być wiezień nienawiści albo fajt klub.

Niby w czym? Chyba nie w aktorstwie. Kevin swoją rola w AB pokazuje większe możliwości i talent niż Dancel w kilku filmach. Zresztą AB, Podejrzani, K-Pax, Se7en, Swimming with Sharks, Życie za Życie to też oscarowe role. Nawet w słabym Supermanie wypada znakomicie. Twój Dancelek gra w tetrze? nie sądzę, a Kevin spędził raz na deskach bite 3 i pół godziny, bez przerwy (nie muszę chyba wspominać że teatralni aktorzy są najlepsi). Nawet jednego z największych czyli O'Toole'a potrafiłby zagrać:
http://www.youtube.com/watch?v=SD4wa246JLg&feature=player_detailpage#t=303s

A Kroł, co tam trudnego było do zagrania, ciężko nawet stwierdzić kogo tam gra.
http://www.youtube.com/watch?v=NFqYn3i_UQ0
A się popisał... ten grubasek lepiej od niego zagrał.

Chyba nie wiesz na czym polega istota aktorstwa Maniek. Tu nie o efekciarstwo chodzi. A jeśli na prawdę uważasz rolę pajaca HIV-a za lepszą i bardziej wymagającą od tego co pokazał Daniel, to chyba nie mamy o czym rozmawiać. Pewnie rola Hoffmana w Capote też jest według Ciebie słaba...

użytkownik usunięty
jankotelegazeta23

Łoszingtonowi przynajmniej w obecnym czacie zdarzają lepsze role (Dzień próby, American Gangster) bo Spejsi już się całkowicie pogubił. Obejrzyj sobie informatora a nie będziesz mi tau jakieś linki wklejał.

ocenił(a) film na 10

Jak zwykle głupoty pieprzysz, K-Pax , Życie za Życie, Wielkie Życie (wszystkie 3 filmy mieszą się pomiędzy DP a AG).
Spacey gra w teatrze ciołku, a nawet sam go po części tworzy. Poza tym sam o sobie mówi:
"The movies are not my first priority - the theater is."

W tym linku się nie popisał, a Ty go tak zachwalałeś...

użytkownik usunięty
jankotelegazeta23

skoro jesteś taki mądry to sobie idź to teatru i pogadaj jak Spejsi tam gra he he he

ocenił(a) film na 10

kiedyś pójdę
ps. oglądnij se shorta którego ostatnio dodałem, gra tam "Spejsi"

użytkownik usunięty

przereklamowany to jest Nolan

użytkownik usunięty

twórca Memento nie może być przereklamowany

użytkownik usunięty

O tak Memento, przecież to najlepszy kryminał w historii kina!

użytkownik usunięty

bezpieczniej byłoby napisać jeden z najlepszych, ale jak chcesz...

użytkownik usunięty

o ironio!

użytkownik usunięty

na jeżeli to miała być ironia to ci nie wszyła, bo tamto stwierdzenie jest bliskie prawdzie

użytkownik usunięty

A co te filmy mają ze sobą wspólnego?

użytkownik usunięty

rok produkcji

użytkownik usunięty

To dobrze żeś Zielonej Mili nie podał.

użytkownik usunięty

podam ją w następnym temacie a później jeszcze dojdzie Podziemny krąg, Matrix, Być jak John Malkovich, Wszystko o mojej matce, 6 zmysł, Prosta historia, Blair Witch Project...

ocenił(a) film na 10

juz zrobiłem ankiete z milą, nawet według ciebie AB wygrał

użytkownik usunięty
jankotelegazeta23

AB wygrywa z GM w mało znaczących elementach, natomist jeśli chodzi o fabułę - najważniejszy element góra jest GM

ocenił(a) film na 10

Maniek, American Beauty przewyższa fabularnie Milę na oko 2356423 razy i to jest fakt.
Aktorstwo to mało znaczący element?

użytkownik usunięty
jankotelegazeta23

na pewno mniej znaczący niż fabuła

ocenił(a) film na 10

no nie wiem, jak weźmiesz "aktorów" z "Pamiętników z Wakacji" to Ci nawet najlepsza fabuła nie pomoże, a jak obsadzisz takiego Kevina to Ci z beznadziejnego scenariusza zrobi średni film

użytkownik usunięty
jankotelegazeta23

Noc żywych tropów z 1968 roku ma amatorów obsadzie a film jest arcydziełem

ocenił(a) film na 10

właśnie piszesz amatorów, a nie beznadziejnych aktorów, to nie to samo

użytkownik usunięty
jankotelegazeta23

to to samo

ocenił(a) film na 10

nie to samo, amator robi coś niezawodowo, ale nie znaczy że źle

użytkownik usunięty
jankotelegazeta23

akurat wyszło źle

ocenił(a) film na 10

skoro to arcydzieło to czemu 6? film z kiepskim aktorstwem do tego miana nigdy nie powinien aspirować

użytkownik usunięty
jankotelegazeta23

film jest arcydziełem ponieważ wyprzedził swoją epokę zrewolucjonizował swój gatuneka to ze jest słabo zagrany nie ma większego znaczenia.

ocenił(a) film na 10

skoro tak to jest klasyk, a nie arcydzieło, to że coś tam zapoczątkował nie ma dla mnie większego znaczenia (choć wtedy stosuję taryfę ulgową)

użytkownik usunięty
jankotelegazeta23

aby film był arcydziełem nie musi mieć wybitnego aktorstwa

ocenił(a) film na 10

wybitnego nie, ale przynajmniej solidne

użytkownik usunięty
ocenił(a) film na 10

taka prawda Maniek, nie masz co się sprzeczać, bez solidnego (patrz średniego-niezłego) aktorstwa film arcydziełem być nie może

użytkownik usunięty
jankotelegazeta23

nie ty ustalasz zasady który film może być arcydziełem a który nie

ocenił(a) film na 10

oczywiście że ja, dobrze by było gdybyś brał ze mnie przykład, gust by Ci się na pewno polepszył

użytkownik usunięty
jankotelegazeta23

brać przykład z kogoś dla którego ideałem filmowym jest AB, o zgrozo

ocenił(a) film na 10

AB nie jest ideałem, ale jest tego ideału niesamowicie bliski, możesz się z tym nie zgadzać, ale taka jest prawda

użytkownik usunięty
jankotelegazeta23

nawet gdym się chciał się z tym zgodzić to bym nie mógł

jankotelegazeta23

Many ma rację. Jest trochę filmów ze średnim/słabym aktorstwem które są uznawane za Arcydzieła bo zrewolucjonizowały gatunek/kinematografię. Chociażby przejawia się to w horrorach.

ocenił(a) film na 10
neo_angin

horror to trochę inny gatunek rządzący się innymi prawami, za którym jakoś nigdy nie przepadałem, abstrahując od tego dla mnie aktorstwo w każdym filmie to niemal podstawa

hahahahahhahahhahahahah

użytkownik usunięty
Sebu_BGZ

nie śmiej się bo wiem że i tak uwielbiasz Zieloną milę

Jak cholera :D

użytkownik usunięty
Sebu_BGZ

nie udawaj sarkazmu

Nie mów mi co mam robić

użytkownik usunięty

Zgadzam się że Oczy Szeroko Zamknięte > American Beauty, ale American Beauty i tak oceniam na 9. Natomiast Kevina Spacey oceniam na 10 za całokształt.

użytkownik usunięty

ciesze się że się ze mną zgadzasz, generalnie to lubię Spacja ale głównie dlatego że w latach 90-trych grywał rewelacyjny kryminałach

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones